Drożdże Danstar Nottingham

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Notthingam.jpg

Szczep Nottingham został wyselekcjonowany ze względu na jego właściwości flokulacji i relatywnie wysokiego odfermentowania. Drożdże te produkują mało owocowych i estrowych aromatów i zostały uznane jako neutralne drożdże górnej fermentacji, pozwalające na uwydatnienie naturalnych smaków słodu i chmieli.

Zalecana temperatura fermentacji jest w przedziale od 14 do 21°C, drożdże te posiadają dobrą tolerancje na niskie temperatury (12°C), co pozwala na użycie tego szczepu do piw w stylu lager. Posiadają również wysoką tolerancje na alkohol. Drożdże Notthingam są doskonałym wyborem przy produkcji mocnych piw specjalnych.

Pochodzenie:

Drożdże Notthingam British Ale są pojedynczym szczepem wyselekcjonowanym z wielu kultur komercyjnie używanych w Zjednoczonym Królestwie. Propagacja i proces suszenia został specjalnie opracowany aby dostarczyć wysokiej jakości drożdże piwowarskie, które są łatwe w użyciu i niezawodne, aby pomóc wyprodukować ale`e o najwyższej jakości. W czasie propogacji drożdży nie użyto barwników, konserwantów, albo innych nienaturalnych substancji. Drożdże zostały wyprodukowane w fabrykach z certyfikatem ISO 9002.

Właściwości:

1.Szybki start fermentacji, która może być skończona w ciągu 4 dni jeśli jest przeprowadzona w temperaturze powyżej 17°C .

2. Wysokie odfermentowanie, sięgające gęstości 1008 2°Plato.

3. Wskaźnik fermentacji, czas fermentacji i stopień odfermentowania zależy od ilości zadanych drożdży, obchodzenia się z drożdżami, temperatury fermentacji i jakości odżywczej brzeczki.

4. Opadanie drożdży po zakończonej fermentacji jest wzmagane przez chłodzenie i użycie środków klarujących i karuku.

5.Aromat jest delikatnie estrowy, niemalże neutralny i nie posiada nieprzyjemnych zapachów jeśli jest prawidłowo przechowywane. Ze względu na flokulację występuje delikatna redukcja poziomu goryczki chmielowej.

6. Najlepiej jeśli piwo jest fermentowane w tradycyjnych temperaturach górnej fermentacji. Zaleca się uwodnienie drożdży.

7. Piwa typu lager mogą być fermentowane przy użyciu drożdży Nottingham, aczkolwiek ze względu na niską temperaturę fermentacji wymagane jest użycie odpowiedniej ilości drożdży, aby zapewnić odpowiednie odfermentowanie.