Słód brown: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (poprawiono link wewnętrzny)
 
Linia 1: Linia 1:
Brytyjski lekko palony [[słód]] o dość jasnym kolorze i wyjątkowym, unikalnym aromacie. Do początku XIX w. był produkowany jako słód aktywny enzymatycznie, był jaśniejszy i stanowił podstawę zasypu brytyjskich porterów. Od początku XIX w. jego kolor odpowiada ok. 1/10 miary koloru słodu czarnego i jest używany jako słód specjalny.
+
Brytyjski lekko palony [[:Kategoria:Słody|słód]] o dość jasnym kolorze i wyjątkowym, unikalnym aromacie. Do początku XIX w. był produkowany jako słód aktywny enzymatycznie, był jaśniejszy i stanowił podstawę zasypu brytyjskich porterów. Od początku XIX w. jego kolor odpowiada ok. 1/10 miary koloru słodu czarnego i jest używany jako słód specjalny.
  
 
[[Category:Surowce]]
 
[[Category:Surowce]]
 
[[Kategoria:Słody]]
 
[[Kategoria:Słody]]

Aktualna wersja na dzień 10:59, 29 mar 2017

Brytyjski lekko palony słód o dość jasnym kolorze i wyjątkowym, unikalnym aromacie. Do początku XIX w. był produkowany jako słód aktywny enzymatycznie, był jaśniejszy i stanowił podstawę zasypu brytyjskich porterów. Od początku XIX w. jego kolor odpowiada ok. 1/10 miary koloru słodu czarnego i jest używany jako słód specjalny.