Przełom: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
Osad złożony głównie z białek i [[garbniki|garbników]] wytrącający się w postaci kłaczków w trakcie gotowania [[brzeczka|brzeczki]] z chmielem. Dobry przełom to obecność dużych, zwartych kłaczków pływających w klarownej brzeczce. Przełom zwany jest też osadem gorącym. Po schłodzeniu brzeczki należy oddzielić jak największą ilość osadów, gdyż negatywnie wpływają one na brzeczkę.
+
Osad złożony głównie z białek i [[garbniki|garbników]] wytrącający się w postaci kłaczków w trakcie gotowania [[brzeczka|brzeczki]] z chmielem. Dobry przełom to obecność dużych, zwartych kłaczków pływających w klarownej brzeczce. Przełom zwany jest też osadem gorącym. Po schłodzeniu brzeczki należy oddzielić jak największą ilość osadów, gdyż negatywnie wpływają one na trwałość piwa.
  
 
[[Kategoria:Słownik]]
 
[[Kategoria:Słownik]]

Wersja z 14:05, 22 wrz 2009

Osad złożony głównie z białek i garbników wytrącający się w postaci kłaczków w trakcie gotowania brzeczki z chmielem. Dobry przełom to obecność dużych, zwartych kłaczków pływających w klarownej brzeczce. Przełom zwany jest też osadem gorącym. Po schłodzeniu brzeczki należy oddzielić jak największą ilość osadów, gdyż negatywnie wpływają one na trwałość piwa.