Dyskusja:Chłodzenie i transfer brzeczki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
 
Linia 2: Linia 2:


Jeśli chmieli się w woreczkach muślinowych ten problem nie występuje.
Jeśli chmieli się w woreczkach muślinowych ten problem nie występuje.
Fragment: "Wylewamy środek dezynfekujący do innego naczynia, zanurzamy w nim ręce (uprzednio wymyte wodą z mydłem), wyciągamy wężyk z fermentora i zanurzamy jego koniec w brzeczce, przyciskając pokrywką, aby nie wypadł." Proponuję zmienić, bo co np. jeśli do dezynfekcji stosujemy chlor lub inny silny środek, raczej bałabym się zanurzyć w nim ręce. Jeśli używamy środków wymagających płukania należy koniecznie tę czynność przeprowadzić. Ja osobiście do dezynfekcji rąk i końcówki wężyka stosuję 70% etanol w aerozolu.--[[Użytkownik:Dori|Dori]] 12:28, 24 wrz 2009 (UTC)

Aktualna wersja na dzień 14:28, 24 wrz 2009

"Musimy się tez liczyć ze zmiana sposobu nachmielenia, gdy gorąca brzeczka zostaje dłuższy czas w kontakcie z chmielem."

Jeśli chmieli się w woreczkach muślinowych ten problem nie występuje.


Fragment: "Wylewamy środek dezynfekujący do innego naczynia, zanurzamy w nim ręce (uprzednio wymyte wodą z mydłem), wyciągamy wężyk z fermentora i zanurzamy jego koniec w brzeczce, przyciskając pokrywką, aby nie wypadł." Proponuję zmienić, bo co np. jeśli do dezynfekcji stosujemy chlor lub inny silny środek, raczej bałabym się zanurzyć w nim ręce. Jeśli używamy środków wymagających płukania należy koniecznie tę czynność przeprowadzić. Ja osobiście do dezynfekcji rąk i końcówki wężyka stosuję 70% etanol w aerozolu.--Dori 12:28, 24 wrz 2009 (UTC)