Drożdże Wyeast 1968 London ESB Ale: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Podstawowe informacje:: pochodzenie)
m (Zmiana "Olśniewająco jasne" na "klarowne", wynikająca prawdopodobnie z dosłownego przetłumaczenia "bright")
Linia 1: Linia 1:
Te ekstremalnie [[flokulacja|flokulujące]] drożdże dają wyraźnie słodowe piwa. Stopień odfermentowania jest zwykle niższy od większości innych szczepów drożdży, co daje lekko słodszy koniec. ''Ale'' zrobione z pomocą tego szczepu ma tendencję do bycia dość owocowym.  Owocowość zwiększy się w przypadku wyższych temperatur fermentacji (70-74F, 21-23C). Produkcja [[diacetyl|diacetylu]] jest zauważalna i w związku z tym konieczna jest przerwa diacetylowa. Drożdże wiążą osad bardzo łatwo i [[autoliza]] podczas przechowywania jest przyspieszona. Szczep do uzyskania bardzo dobrych ''ale'' kondycjonowanych w beczkach z powodu gwałtownej i pełnej [[flokulacja|flokulacji]]. Olśniewająco jasne piwa są łatwo uzyskiwane bez żadnej filtracji.
+
Te ekstremalnie [[flokulacja|flokulujące]] drożdże dają wyraźnie słodowe piwa. Stopień odfermentowania jest zwykle niższy od większości innych szczepów drożdży, co daje lekko słodszy koniec. ''Ale'' zrobione z pomocą tego szczepu ma tendencję do bycia dość owocowym.  Owocowość zwiększy się w przypadku wyższych temperatur fermentacji (70-74F, 21-23C). Produkcja [[diacetyl|diacetylu]] jest zauważalna i w związku z tym konieczna jest przerwa diacetylowa. Drożdże wiążą osad bardzo łatwo i [[autoliza]] podczas przechowywania jest przyspieszona. Szczep do uzyskania bardzo dobrych ''ale'' kondycjonowanych w beczkach z powodu gwałtownej i pełnej [[flokulacja|flokulacji]]. Klarowne piwa są łatwo uzyskiwane bez żadnej filtracji.
  
 
===Podstawowe informacje:===
 
===Podstawowe informacje:===

Wersja z 13:44, 9 gru 2012

Te ekstremalnie flokulujące drożdże dają wyraźnie słodowe piwa. Stopień odfermentowania jest zwykle niższy od większości innych szczepów drożdży, co daje lekko słodszy koniec. Ale zrobione z pomocą tego szczepu ma tendencję do bycia dość owocowym. Owocowość zwiększy się w przypadku wyższych temperatur fermentacji (70-74F, 21-23C). Produkcja diacetylu jest zauważalna i w związku z tym konieczna jest przerwa diacetylowa. Drożdże wiążą osad bardzo łatwo i autoliza podczas przechowywania jest przyspieszona. Szczep do uzyskania bardzo dobrych ale kondycjonowanych w beczkach z powodu gwałtownej i pełnej flokulacji. Klarowne piwa są łatwo uzyskiwane bez żadnej filtracji.

Podstawowe informacje:

Pochodzenie: Fullers

Flokulacja: Bardzo wysoka

Odfermentowanie: 67%-71%

Zakres temperatur: 64-72 F, 18-22 C

Tolerancja na alkohol: 10%

Style:

English Barleywine

English IPA

Extra Special/Strong Bitter (English Pale Ale)

Fruit Beer

Mild

Old Ale

Southern English Brown

Special/Best/Premium Bitter

Spice, Herb, or Vegetable Beer

Standard/Ordinary Bitter

Wood-Aged Beer