Drożdże WLP530 Abbey Ale: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 1: Linia 1:
Produkują intensywne cechy estrowe i fenolowe ze złożoną owocowością. Nie dają znacznej ilości estrów bananowych ([[octan izoamylu|OCTAN IZOAMYLU / ISOAMYL ACETATE (0131)]]) lub gumy balonowej, Drożdże używane do produkcji piw typu trappist. Podobne do WLP500, ale mniej owocowe i bardziej odporne na alkohol (do 15%). Wspaniałe drożdże do piw o wysokiej gęstości początkowej, belgijskich ale, dubbel i trippel.
+
Produkują intensywne cechy estrowe i fenolowe ze złożoną owocowością. Nie dają znacznej ilości estrów bananowych ([[OCTAN IZOAMYLU / ISOAMYL ACETATE (0131)|octan izoamylu]]) lub gumy balonowej, Drożdże używane do produkcji piw typu trappist. Podobne do WLP500, ale mniej owocowe i bardziej odporne na alkohol (do 15%). Wspaniałe drożdże do piw o wysokiej gęstości początkowej, belgijskich ale, dubbel i trippel.
  
 
Odfermentowanie: 75-80%
 
Odfermentowanie: 75-80%

Aktualna wersja na dzień 15:08, 31 gru 2014

Produkują intensywne cechy estrowe i fenolowe ze złożoną owocowością. Nie dają znacznej ilości estrów bananowych (octan izoamylu) lub gumy balonowej, Drożdże używane do produkcji piw typu trappist. Podobne do WLP500, ale mniej owocowe i bardziej odporne na alkohol (do 15%). Wspaniałe drożdże do piw o wysokiej gęstości początkowej, belgijskich ale, dubbel i trippel.

Odfermentowanie: 75-80%

Flokulacja: Średnia do wysoka.

Temperatura fermentacji: 19-22°C .

Tolerancja na alkohol: Wysoka.