Drożdże WLP072 French Ale: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Czysty szczep drożdży, który uzupełnia smaki słodowe. Niskie do umiarkowane estry, gdy temperatura fermentacji jest poniżej 21°C. Umiarkowane i mocniejsze [[…”)
 
m (poprawna nazwa stylu piwa)
Linia 1: Linia 1:
Czysty szczep drożdży, który uzupełnia smaki słodowe. Niskie do umiarkowane [[estry]], gdy temperatura fermentacji jest poniżej 21°C. Umiarkowane i mocniejsze [[estry]], gdy temperatura fermentacji jest powyżej 21°C. Niska produkcja [[diacetyl|dwuacetylu]]. Szczep dobry do piw typu Biere de Grande, blond, amber, brown i piw specjalnych.
+
Czysty szczep drożdży, który uzupełnia smaki słodowe. Niskie do umiarkowane [[estry]], gdy temperatura fermentacji jest poniżej 21°C. Umiarkowane i mocniejsze [[estry]], gdy temperatura fermentacji jest powyżej 21°C. Niska produkcja [[diacetyl|dwuacetylu]]. Szczep dobry do piw typu Biere de Garde, blond, amber, brown i piw specjalnych.
  
 
Odfermentowanie: 68-75%
 
Odfermentowanie: 68-75%

Wersja z 11:37, 21 sty 2011

Czysty szczep drożdży, który uzupełnia smaki słodowe. Niskie do umiarkowane estry, gdy temperatura fermentacji jest poniżej 21°C. Umiarkowane i mocniejsze estry, gdy temperatura fermentacji jest powyżej 21°C. Niska produkcja dwuacetylu. Szczep dobry do piw typu Biere de Garde, blond, amber, brown i piw specjalnych.

Odfermentowanie: 68-75%

Flokulacja: Średnio wysoka.

Temperatura fermentacji: 17-23°C.