Cornelius keg: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 1: Linia 1:
'''Cornelius keg''' - znany także jako ''soda keg'', ''Corny'', w Polsce najczęściej określany jako keg od Pepsi. Jego popularność spowodowana jest idealną dla piwowarów domowych pojemnością (18,9L) oraz łatwością czyszczenia. Keg wyposażony jest w 2 zawory (''in'' - aby podpiąć gaz, ''out'' - którym piwo opuszcza beczkę) oraz właz inspekcyjny, który umożliwia łatwe mycie wnętrza. Kegi typu Cornelius dostępne w Polsce występują w dwóch wersjach zaworów. ''Ball-lock'' jest stosowany przez Pepsi, ''pin-lock'' przez Coca-Colę. Do opróżniania kegów niezbędne są szybkozłączki (różne dla każdego z rodzajów zaworów) za pomocą, których podłączymy węże.
+
'''Cornelius keg''' - znany także jako ''soda keg'', ''Corny'', w Polsce najczęściej określany jako keg od Pepsi. Jego popularność spowodowana jest idealną dla piwowarów domowych pojemnością (18,9L) oraz łatwością czyszczenia. Keg wyposażony jest w 2 zawory (''in'' - aby podpiąć gaz, ''out'' - którym piwo opuszcza beczkę) oraz właz inspekcyjny, który umożliwia łatwe mycie wnętrza. Kegi typu Cornelius dostępne w Polsce występują w dwóch wersjach zaworów. ''Ball-lock'' jest stosowany przez Pepsi, ''pin-lock'' przez Coca-Colę. Do opróżniania kegów niezbędne są [[szybkozłączka|szybkozłączki]] (różne dla każdego z rodzajów zaworów) za pomocą, których podłączymy węże.
 
[[Kategoria:Sprzęt]]
 
[[Kategoria:Sprzęt]]

Aktualna wersja na dzień 14:20, 11 wrz 2009

Cornelius keg - znany także jako soda keg, Corny, w Polsce najczęściej określany jako keg od Pepsi. Jego popularność spowodowana jest idealną dla piwowarów domowych pojemnością (18,9L) oraz łatwością czyszczenia. Keg wyposażony jest w 2 zawory (in - aby podpiąć gaz, out - którym piwo opuszcza beczkę) oraz właz inspekcyjny, który umożliwia łatwe mycie wnętrza. Kegi typu Cornelius dostępne w Polsce występują w dwóch wersjach zaworów. Ball-lock jest stosowany przez Pepsi, pin-lock przez Coca-Colę. Do opróżniania kegów niezbędne są szybkozłączki (różne dla każdego z rodzajów zaworów) za pomocą, których podłączymy węże.