Chmiel Tettnanger: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(informacje o miejscu uprawy)
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Szlachetny, niemiecki chmiel aromatyczny, nadający piwom korzenny, lekko kwiatowy aromat. Polecany do chmielenia lagerów. Uprawiany w Niemczech (regiony Hallertau i Tettnang) oraz w USA. Szczepy tej odmiany hodowane w USA znacznie różnią się aromatem od niemieckich.
+
Szlachetny, niemiecki chmiel aromatyczny, nadający piwom korzenny, lekko kwiatowy aromat, genetycznie spokrewniony z chmielem [[Chmiel Saaz|Saaz (Żateckim)]]. Polecany do chmielenia lagerów. Uprawiany w Niemczech (regiony Hallertau i Tettnang) oraz pod tą samą nazwą w Szwajcarii i w USA. Szczepy hodowane w USA i Szwajcarii i również sprzedawane jako Tettnanger znacznie różnią się aromatem od niemieckich, ponieważ są pochodnymi brytyjskiej odmiany [[Chmiel Fuggle|Fuggle]].
  
 
'''Zawartość alfa-kwasów 3-4,5%'''
 
'''Zawartość alfa-kwasów 3-4,5%'''
 +
 +
[http://www.piwo.org/topic/9560-tettnanger/ Dyskusja na forum]
  
 
[[Kategoria:Surowce]]
 
[[Kategoria:Surowce]]
 +
[[Kategoria:Chmiele]]

Aktualna wersja na dzień 18:02, 28 kwi 2013

Szlachetny, niemiecki chmiel aromatyczny, nadający piwom korzenny, lekko kwiatowy aromat, genetycznie spokrewniony z chmielem Saaz (Żateckim). Polecany do chmielenia lagerów. Uprawiany w Niemczech (regiony Hallertau i Tettnang) oraz pod tą samą nazwą w Szwajcarii i w USA. Szczepy hodowane w USA i Szwajcarii i również sprzedawane jako Tettnanger znacznie różnią się aromatem od niemieckich, ponieważ są pochodnymi brytyjskiej odmiany Fuggle.

Zawartość alfa-kwasów 3-4,5%

Dyskusja na forum