Otwieranie jednorazowych kegów Petainer

Z Wiki piwo.org
Wersja z dnia 20:09, 29 wrz 2012 autorstwa Elroy (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „Artykuł przedstawia sposób na otwieranie jednorazowych kegów firmy Petainer, bez ich uszkodzenia. Autor: bielok, źródło: piwo.org <br /> <br /> '''Uwaga:''' Ja...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Artykuł przedstawia sposób na otwieranie jednorazowych kegów firmy Petainer, bez ich uszkodzenia. Autor: bielok, źródło: piwo.org

Uwaga: Jak każda czynność nie przewidziana przez producenta i ta może być niebezpieczna dla użytkownika. Należy zachować szczególną ostrożność podczas posługiwania się ostrymi narzędziami, oraz upewnić się że w butli nie ma CO2.

Potrzebne: Coś cienkiego by podważyć zabezpieczenia fittingu (szerokie na tyle żeby weszło w rowek od butli), keg Petainer.

Narzedzia01.jpg

Fiting01.jpg

Podgrzewamy fitting, ja to robię w garnku z wodą o tem. ok 60°C wsadzając do garnka odwrócony do góry nogami keg lub dowolną metodą (ja nie posiadam np. suszarki do włosów;-) )
Grzanie fitingu.jpg

Następnie podważamy jeden lub dwa zaczepy fittingu małymi śrubiokrętami, a dużym wykonujemy ruch obracający obojętnie w która stronę, śrubokręt oparty na rancie kega ma zadziałać jak dźwignia.
Podwazanie.jpg

Trzeba użyć dość dużej siły a śrubokręt musi być dość szeroki. Jak coś trzaśnie to patrzymy czy zaczep pękł czy zeskoczył, u mnie na cztery próby , trzy były udane.
Fiting rurka.jpg

Następnie rozbieramy fitting wciskając zatrzaski i rozkładamy go na trzy częśći
Rozebrany fiting.jpg

Wyrzucamy ta obrączkę i składamy z powrotem fitting w całość. Od tego momentu możemy korzystać z kega jak ze zwykłego. Po jednej takiej operacji keg jest szczelny, nie wiem ile razu można ściągnąć fitting by był sprawny.