Słód monachijski: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Słód odpowiedni do ciemnych piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji oraz jako dodatek do piw jasnych. Produkowany jest zwykle z ziarna gorszej jakości, zaw…”)
 
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
[[Słód]] odpowiedni do ciemnych piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji oraz jako dodatek do piw jasnych. Produkowany jest zwykle z ziarna gorszej jakości, zawierającego większe ilości białka. Ma niższą [[aktywność enzymatyczną|aktywność enzymatyczna]] w porównaniu ze [[słodem pilzneńskim|słód pilzneński]]. Wymaga wydłużenia [[czasu scukrzania|czas scukrzania]] oraz zaleca się robienie dłuższej przerwy białkowej. Nadaje piwu ciemniejszą, czerwono-bursztynową barwę i wyczuwalne nuty słodowe. Może on stanowić 100% zasypu, jednak zwykle wykorzystuje się go w ilości 10 - 60%. Słód monachijski dostępny jest w dwóch odmianach:
[[Słód]] odpowiedni do ciemnych piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji oraz jako dodatek do piw jasnych. Produkowany jest zwykle z ziarna gorszej jakości, zawierającego większe ilości białka. Ma niższą [[aktywność enzymatyczna|aktywność enzymatyczną]] w porównaniu ze [[słód pilzneński|słodem pilzneńskim]]. Wymaga wydłużenia [[czas scukrzania|czasu scukrzania]] oraz zaleca się robienie dłuższej przerwy białkowej. Nadaje piwu ciemniejszą, czerwono-bursztynową barwę i wyczuwalne nuty słodowe. Może on stanowić 100% zasypu, jednak zwykle wykorzystuje się go w ilości 10 - 60%. Słód monachijski dostępny jest w dwóch odmianach:
--monachijski jasny (Strzegom, Brewferm, Litovel, Weyermann) - 12-17EBC
--monachijski jasny (Strzegom, Brewferm, Litovel, Weyermann) - 12-17EBC
--monachijski ciemny (Strzegom, Weyermann) - 20-28EBC  
--monachijski ciemny (Strzegom, Weyermann) - 20-28EBC  
[[Kategoria:Surowce]]
[[Kategoria:Surowce]]

Wersja z 11:44, 9 lip 2009

Słód odpowiedni do ciemnych piw zarówno dolnej jak i górnej fermentacji oraz jako dodatek do piw jasnych. Produkowany jest zwykle z ziarna gorszej jakości, zawierającego większe ilości białka. Ma niższą aktywność enzymatyczną w porównaniu ze słodem pilzneńskim. Wymaga wydłużenia czasu scukrzania oraz zaleca się robienie dłuższej przerwy białkowej. Nadaje piwu ciemniejszą, czerwono-bursztynową barwę i wyczuwalne nuty słodowe. Może on stanowić 100% zasypu, jednak zwykle wykorzystuje się go w ilości 10 - 60%. Słód monachijski dostępny jest w dwóch odmianach: --monachijski jasny (Strzegom, Brewferm, Litovel, Weyermann) - 12-17EBC --monachijski ciemny (Strzegom, Weyermann) - 20-28EBC