Alkohole wyższe: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wiki piwo.org
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „Inaczej zwane fuzlami kształtują bukiet piwa gotowego. W niskich stężeniach pożądane w piwach typu ale. W wysokich stężeniach nadają piwu nieprzyjemny smak i z...”)
 
Nie podano opisu zmian
 
Linia 1: Linia 1:
Inaczej zwane fuzlami kształtują bukiet piwa gotowego. W niskich stężeniach pożądane w piwach typu ale. W wysokich stężeniach nadają piwu nieprzyjemny smak i zapach alkoholowy, czasami rozpuszczalnikowy. Fuzle produkowane są przez drożdże podczas fermentacji. Na ich powstawanie duży wpływ ma wysoka temperatura fermentacji.
Związki organiczne kształtujące bukiet piwa gotowego. W niskich stężeniach pożądane w piwach typu ale. W wysokich stężeniach nadają piwu nieprzyjemny smak i zapach alkoholowy, czasami rozpuszczalnikowy. Fuzle produkowane są przez drożdże podczas fermentacji. Na ich powstawanie duży wpływ ma wysoka temperatura fermentacji.
Wysoka zawartość alkoholu izoamylowego w piwie może powodować u konsumentów bóle głowy po jego spożyciu.[[Kategoria:Słownik]]
Wysoka zawartość alkoholu izoamylowego w piwie może powodować u konsumentów bóle głowy po jego spożyciu.
 
Alkohole wyższe zwane są też fuzlami [[Kategoria:Słownik]]

Aktualna wersja na dzień 12:23, 30 cze 2009

Związki organiczne kształtujące bukiet piwa gotowego. W niskich stężeniach pożądane w piwach typu ale. W wysokich stężeniach nadają piwu nieprzyjemny smak i zapach alkoholowy, czasami rozpuszczalnikowy. Fuzle produkowane są przez drożdże podczas fermentacji. Na ich powstawanie duży wpływ ma wysoka temperatura fermentacji. Wysoka zawartość alkoholu izoamylowego w piwie może powodować u konsumentów bóle głowy po jego spożyciu.

Alkohole wyższe zwane są też fuzlami